17.8 C
Скопје
21:49 - 15 април, 2024

Ознака : глад

СветСлајдерСцена

(Фото) Бела Хадид заврши во болница, здравствена состојба ги исплаши обожавателите! Причина? Изгладнување!

Еспресо
Супермоделот Бела Хадид објави фотографии со модринки и ги остави исплашени обожаватели. Фотографиите таа ги сподели на социјалните мрежи. Се уште не е позната здравствената...
ЗдравјеСлајдер

Стре­сот глав­на при­чи­на за не­кон­тро­ли­ра­но­то чув­ство на глад

Еспресо
Си­гур­но до­се­га чес­то­па­ти ви се слу­чи­ло да ја­дете, но са­мо по не­кол­ку ча­со­ви пов­тор­но да чув­ству­ва­те не­кон­тро­ли­ра­на пот­ре­ба за внес на но­ва храна. При­чи­на за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Криза за храна, кои 53 земји први ќе бидат на удар на глад

Еспресо
Војната во Украина и запирањето на извозот на пченица во 53 земји ќе предизвикаат глад од огромни размери. Алармот го вклучија ОН. Генералниот секретар на...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Како да го намалите чувството за глад? ОВА СЕ 12 ЕФИКАСНИ, А НЕОБИЧНИ НАЧИНИ!

Еспресо
На диета сте, а добивате желба за грицкање. Знаете дека вечерата ќе биде за еден час, но не можете да си помогнете. Сакате нешто да...
СветСлајдерСцена

ЏЕСИКА ЧЕСТЕЈН ОТВОРЕНО ЗА СТРАШНОТО ДЕТСТВО: Немав што да јадам, немав ништо, работев на многу млада возраст…

Еспресо
Во интервју за Style Magazine, прилог на The Sunday Times, актерката се присети на своето детство, откривајќи ги тешките услови во кои пораснала. Џесика Честејн...
Ви препорачуваме на СПЗдравјеИстражувањаСлајдер

НАД 45 МИЛИОНИ ЛУЃЕ СЕ НА РАБОТ НА ГЛАДУВАЊЕ: Што ќе се случува со светот?

И. Т.
Над 45 милиони луѓе во 43 држави во светот се на работ на гладување, а несигурноста меѓу луѓето за тоа дали ќе биде обезбеден следниот...