18.8 C
Скопје
21:07 - 15 април, 2024

(Фото) Бела Хадид заврши во болница, здравствена состојба ги исплаши обожавателите! Причина? Изгладнување!

Супермоделот Бела Хадид објави фотографии со модринки и ги остави исплашени обожаватели. Фотографиите таа ги сподели на социјалните мрежи.

Се уште не е позната здравствената состојба на манекенката која работи со интензивно темпо. По интензивната модна недела, Бела Хадид беше хоспитализирана поради егзацербација на Лајмска болест. Познато е дека причината биле секојдневните појавувања на модната писта во септември, бројните снимања и гладот ​​поради диетата која постојано морала да ја следи.

Имено, степенот на инфекција во крвта се зголемил поради прекумерна работа и стрес поврзан со работата. Бела Хадид на својот личен профил ги сподели своите фотографии од болницата, на кои се гледа нејзиниот грб и бројни модринки на раката.

Бела Хадид е американски супермодел со палестинско-холандско потекло. Бела е постојан амбасадор и заштитно лице на модните куќи Диор и Булгари. Таа е една од најпознатите и најплатените модели во светот.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....