Живеела во сиромаштија, трпела насилство, а тогаш создала ИМПЕРИЈА: Опра откри како го потрошила ПРВИОТ МИЛИОН, а нејзиниот одговор НЕМА ДА ВИ СЕ ДОПАДНЕ!

Кај неа важи онаа старата изрека „преку трње до ѕвездите“.

Американската водителка и новинарка Опра Винфри откри како го потрошила својот прв милион. Познато е дека живеела во сиромаштија, но и дека трпела физичко и сексуално насилство. По завршеното средно школо, започнала да работи на локална радио станица, а денес успеала да создаде медиумска империја вредна 3 милијарди долари.

Таа одговараше на прашања на младите девојки на УouTube каналот „O, The Oprah Magazine”, а одговорот кој го даде на прашањето како го потрошила првиот милион бил изненадувачки за многумина.

„Купив, прекрасни, меки пешкири“, одговори Опра.

„Тоа се доста пари, а прво што направив – го фотографирав чекот на кој пишуваше милион долари. Постои таква фотографија на која го држам тој чек“, објасни таа.

Изјави дека многу сака големи, квалитетни пешкири во кои може цела да се замота.

Откри и дека купила пешкири од марката Ralph Loren.

Слични објави

Кендал Џенер ја облече најкратката маичка која не можеше да и ги сокрие градите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо

Сезонско овошје: Јагодата има повеќе витамин Ц дури и од лимонот

Еспресо

Мажот по кој полудеа жените ја пропушти шансата да го глуми Џејмс Бонд поради килограмите (ФОТО)

Igor

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Еспресо

Фановите убедени дека Бијонсе повторно е бремена (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дванаесет − дванаесет =

Слични објави

Цеца би ја запалила оваа фотка: Пејачката позира во младоста, а на едната града има тетоважа (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон во службена посета на кол центар без маска: Каква порака војвотката им испраќа на Британците?

Еспресо

Сива, црна, црвена… Што открива омилената боја за вашата личност?

Слободен печат

Новата песна „Јави се“ на Мите Стоилков, ќе ви разбуди љубовни спомени! (ВИДЕО)

Igor

Пирс Броснан (66) не личи на себе: Ниту трага од Џејмс Бонд! (ФОТО)

Еспресо

Продал 48 милиони маски за само четири месеци и станал милионер

Слободен печат