Преубава и смртоносна: Од израелската КРАЛИЦА НА ОРУЖЈЕТО застанува здивот

Орин Џули почнала да служи во војска во 2012 година, а сега работи и како манекенка на одбранбените сили на својата земја.
Ветеранката на израелските одбранбени сили и самопрогласената „кралица на оружјето“, поради која застанува здивот, вели дека е љубоморна на американскиот закон за оружје кој на цивилите им допушта да имаат оружје. Вели дека адреналинот што го чувствува кога држи пиштол, за неа е непроценлив.

https://www.instagram.com/p/BldIfZFAf1i/

Орин Вели дека САД имаат најдобар закон за оружје во светот и жали што не може во Израел легално да поседува оружје како цивил.
„Благословена сум со одредени вештини и сакам да бидам најдобра верзија на себе. Го сакам адреналинот кога држам пипштол. Се чувствувам моќно и имам контрола“, вели Орин.

Откако почнала да служи во војската почнала да објавува свои фотографии и наскоро војската ја контактирала за да работи како манекенка за нив, пишува RT.
„Почнав да објавувам нешто што на друштвените мрежи не е невообичаено. Без костими за капење, без бикини, само јас, мојата женственост и моето оружје. Жените можат сè што ќе посакаат. И во војска и секаде на друго место“, тврди Орин.

Слични објави

Памела Андерсон се разведува после 12 дена брак!

Еспресо

Јелена Карлеуша со своја страна на приказната: Сè е лага!

Igor

Оваа убавица е фитнес инспирација која може да биде пример за секого! (ФОТО)

Еспресо

Вашиот нов омилен оброк – Одлични палачинки со праз, сланина и спанаќ

Igor

Секси црвени чизми, деколте и кратко здолниште! На Ана Николиќ и порачаа: „Раста повторно ќе се заљуби во тебе“! (ФОТО)

Igor

Зачинете го сексот – Трикови со кои ќе го полудите партнерот

Igor

Остави Коментар

3 × три =

Слични објави

Најпродаваните фармерки: Модел кој ги излуде жените ширум светот

Igor

„Злобничка“ во жешко издание: Познатата актерка се соблече скроз гола и ја покажа тетоважата над задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џорџ и Амал Клуни повторно чекаат близнаци?

Igor

ЕВЕ ЗОШТО Тијана нема да патува заедно со Тамара на Евровизија

Igor

Цеца го одврза ќесето: Еве колку се потроши за свадбата на синот

Igor

Патниците избраа: Ѕирнете во 17-те најлуксузни хотели во светот (ФОТО)

Еспресо