19.8 C
Скопје
00:51 - 27 септември, 2023

Преубава и смртоносна: Од израелската КРАЛИЦА НА ОРУЖЈЕТО застанува здивот

Орин Џули почнала да служи во војска во 2012 година, а сега работи и како манекенка на одбранбените сили на својата земја.
Ветеранката на израелските одбранбени сили и самопрогласената „кралица на оружјето“, поради која застанува здивот, вели дека е љубоморна на американскиот закон за оружје кој на цивилите им допушта да имаат оружје. Вели дека адреналинот што го чувствува кога држи пиштол, за неа е непроценлив.

https://www.instagram.com/p/BldIfZFAf1i/

Орин Вели дека САД имаат најдобар закон за оружје во светот и жали што не може во Израел легално да поседува оружје како цивил.
„Благословена сум со одредени вештини и сакам да бидам најдобра верзија на себе. Го сакам адреналинот кога држам пипштол. Се чувствувам моќно и имам контрола“, вели Орин.

Откако почнала да служи во војската почнала да објавува свои фотографии и наскоро војската ја контактирала за да работи како манекенка за нив, пишува RT.
„Почнав да објавувам нешто што на друштвените мрежи не е невообичаено. Без костими за капење, без бикини, само јас, мојата женственост и моето оружје. Жените можат сè што ќе посакаат. И во војска и секаде на друго место“, тврди Орин.

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....