24.8 C
Скопје
10:41 - 15 јуни, 2024

СЕ ВРАТИ ВО КОСОВО: Живееше во една соба, а сега купи имот од чија цена ќе ви се сврти

Познатата пејачка Рита Ора е родена во Приштина, во Косово, но веќе одамна живее во Велика Британија, каде успешно ја гради својата музичка кариера.

Таа се вратила во родното Косово, каде за своите родители купила имот вреден 1,5 милиони фунти.

Рита Ора секогаш нагласува дека најзаслужни за нејзиниот успех се родителите Вера и Бесник. Веста за луксузната куќа на Инстаграм прва ја објави токму нејзината мајка.

Тие заминале од Косово во време на политичката криза, а со купување куќа во Приштина, Рита сака да им се оддолжи на своите родители што навреме се преселиле и ѝ обезбедиле прекрасен живот во Британија.

Пејачката секогаш ќе се сеќава на своето детство, кога штотуку пристигнале во Британија, а имале пари само за еднособен стан, во кој сите спиеле во единствената соба.

Погледнете го и луксузниот имот кој Бред Пит ѝ го купи на Џенифер Анистон.

Слични објави

Се огласи кралот Чарлс: Пресреќен е што Кејт Мидлтон се враќа на неговиот роденден во јавност

еспресо

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо
Се вчитува....