23.8 C
Скопје
15:12 - 28 мај, 2024

Ознака : зорица брунцлик

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Зорица Брунцлик и Кемиш во солзи на Велигден: „Сакав да умрам, не можев да зборувам…“

Еспресо
Српската пејачка Зорица Брунцлик и хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ – Кемиш долги години се во хармоничен брак и за многумина се пример за вистинска љубов. Деновите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Розово-златен кревет, џакузи, и крпи со иницијали: Ѕирнете во спалната соба и бањата на Зорица Брунцлик и Кемиш

Еспресо
Пејачката Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш ја отворија вратата од својот дом и ги покажаа најинтимните делови од куќата на Огњен Амиџиќ....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Милош Вујановиќ во кафеана во Белград ги собра членовите на естрадата за промоција на неговата нова песна „Пат до пеколот“. Меѓу најголемите поддржувачи беа неговите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Ние како да не старееме“: Зорица Брунцлик објави фотографија на која се собра кремот на естрадата

Еспресо
Зорица Брунцлик присуствуваше на приватна прослава на која се собра кремот на јавната сцена. Нејзината колешка Снежана Ѓуричиќ имала огромна причина за славење и сакала...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Сузана Манчиќ ја разоткри пејачката: Ова е дамата која прва вгради силикони на естрадата!

Еспресо
Најпознатата поранешна лото девојка Сузана Манчиќ откри дека Зорица Брунцлик е првата пејачка на територијата на поранешна Југославија која вградила силикон во градите. Водителката откри...
БалканСцена

Зорица Брунцлик не планира да ја промени својата автентична фризура, а има и добра причина зошто!

Слободен Печат
Зорица Брунцлик и тоа како е препознатлива поради специфичната боја на коса. Пејачката истакна дека не ни помислува на тоа да ја промени косата, а...
ЛајфстајлСцена

Се омажи ќерката на Зорица Брунцлик која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Igor
Речиси сите ја знаат ќерката на Зорица Брунцлик и Кемиш – Злата, но малкумина знаат дека Зорица покрај Злата има уште три деца. Пејачката пред...
ЛајфстајлСцена

Зорица Брунцлик стана баба, доби внука

Igor
Ќерката на фолк-ѕвездата Зорица Брунцлик, Злата, и нејзиниот сопруг Милош станаа родители. Ќерката на Зорица доби ќерка, а парот одлучил дека бебето ќе добие старо...