Ознака : илда шаулиќ

Лајфстајл Сцена

Ќерката на Шабан Шаулиќ откри кои реченици ги изговарала мајка и Гоца кога дознала за трагедијата (ВИДЕО)

Igor
Во емисијата „Амиџиќ Шоу“ гостуваше пејачката Илда Шаулиќ, инаку ќерка на фолк-легедната Шабан Шаулиќ. Имено, Илда неодамна ја објави новата песна со наслов „Солза“, која...
Лајфстајл Сцена

Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Igor
Пејачката Илда Шаулиќ, по шокот поради смртта на нејзиниот татко Шабан, собра сили и влезе во студио. Таа сними песна за нејзиниот покоен татко, а...