Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Пејачката Илда Шаулиќ, по шокот поради смртта на нејзиниот татко Шабан, собра сили и влезе во студио.

Таа сними песна за нејзиниот покоен татко, а наскоро публиката ќе има можност да ја чуе. Неодамна таа првпат настапи во живо по неговата смрт и призна дека таа вечер била многу емотивна за неа.

Демо-верзијата на песната е снимена пред неколку години, а сега почувствувала дека е вистински момент да ја сними и да ја објави.

Ќе снима и спот, но за Пинк.рс нагласила дека тоа ќе го направи со проверен тим на кој му верува. Планира и до крајот на годината да објави уште една или две песни.

Слични објави

Сораја не штедеше на прославата на роденденот: Пејачите не можеле да го додржат бакшишот во раце, а имала и тортата од банкноти (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

А беше толку сигурна во себе: Катастрофален дебакл на Меган Маркл! (ФОТО)

Igor

ФОТО | Незамислив луксуз: Кајли Џенер го покажа својот приватен авион

Милена Ризовска

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО: Сосема природно и бесплатно ѓубриво за било која билка во вашиот дом

Еспресо

Болни раскинувања, но и среќни епилози – ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ

Igor

Остави Коментар

4 × четири =

Слични објави

Кралицата е потиштена, никогаш не ѝ било потешко!

Слободен Печат

Видео од последното обраќање на Фреди Меркјури до фановите: Упати само неколку зборови кои болат и денеска

Еспресо

Беа славни и барани, но кажаа „Чао“: Овие македонски пејачи засекогаш ја напуштија Македонија (ВИДЕО)

Igor

ЌЕРКАТА НА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ИТНО ОПЕРИРАНА: Доживеала ИСТА НЕСРЕЌА како пред неколку години!

Igor

Манекенката Накова едвај ги задржа градите во „топчето“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Џулија Робертс е веќе две децении во брак, но почетокот бил ужасен!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian