36.8 C
Скопје
16:21 - 18 јуни, 2024

Ознака : кандидат

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Бајден не можеше да се сети на името на кандидатот за кој дојде да го поддржи

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден не можеше да се сети на името на демократскиот кандидат за гувернер на Мериленд. Biden patronizes audience, appears to forget Democrat...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

КОЈА Е МАРИН ЛЕ ПЕН, најголемиот противник на Макрон? Мајка ѝ ја напуштила на 15 години, со татко ѝ „на нож“ за ставовите, три животни партнери и три деца!

Еспресо
Што знаеме за приватниот живот на Марин Ле Пен? Кој е нејзиниот сегашен партнер? Какво детство и образование имала?   View this post on Instagram...
Филм и ТВ

„Медена земја“ ги трогна холивудските актери – Џејми Ли Кертис воодушевена од македонскиот кандидат за Оскар (ФОТО)

Еспресо
Македонскиот документарец номиниран за два оскари, „Медена земја“ започна на големо да ги освојува симпатиите на познатите холивудски актерски имиња. По актерката Сара Џесика Паркер,...