22.8 C
Скопје
00:31 - 18 јуни, 2024

Ознака : кертис

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џејми Ли Кертис се пофали на Инстаграм: Атиџе ми даде мед, ова е најслаткиот подарок! (ФОТО)

Еспресо
Славната холивудса актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи се пофали дека го примила „најслаткиот подарок“, објавувајќи фотографија од Мед кој и го подарила Атиџе...
Филм и ТВ

Џејми Ли Кертис: Кирк Даглас ми го спаси животот! (ФОТО)

Еспресо
Актерката Џејми Ли Кертис се присети на тоа како легендарниот актер Кирк Даглас, кој неодамна почина, своевремено и го спасил животот. Кертис во објава на...
Филм и ТВ

„Медена земја“ ги трогна холивудските актери – Џејми Ли Кертис воодушевена од македонскиот кандидат за Оскар (ФОТО)

Еспресо
Македонскиот документарец номиниран за два оскари, „Медена земја“ започна на големо да ги освојува симпатиите на познатите холивудски актерски имиња. По актерката Сара Џесика Паркер,...