Џејми Ли Кертис се пофали на Инстаграм: Атиџе ми даде мед, ова е најслаткиот подарок! (ФОТО)

Славната холивудса актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи се пофали дека го примила „најслаткиот подарок“, објавувајќи фотографија од Мед кој и го подарила Атиџе Муратова, ѕвездата од македонскиот документарец „Медена Земја“. 

Џејми Ли Кертис од порано изрази големо воодушевување од „Медена земја“, а сега напиша дека медот ќе го подели рамноправно – „половина за мене, половина за нив“. 

„Изненадување. Подарок кој продолжува да дарува. Директно од изворот. Мед од медената земја. Атиџе ми остави тегличка. Ветувам „половина за мене, половина за нив“. Во овој случај кои се моите „нив“? Најслаткиот подарок и длабока приказна. Ако не сте го гледале ‘ „Медена земја“, задолжително направете го тоа“, напиша 61-годишната актерка на својот Инстаграм профил.

Корисниците на Инстаграм и посакаа добар апетит на актерката, и исто така го изразија своето изненадување од уникатниот подарок. 

Слични објави

Каков прв впечаток оставате? Јарците се неодоливи, Скорпиите директни, а Вагите…

Igor

Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Прекрасна глетка – Емили Ратајковски топлес на плажа (ФОТО)

Igor

ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Постои само една земја во светот каде Божиќ не се слави ниту на 25-ти декември ниту на 7-ми јануари

Еспресо

Таа позира топлес, а тој ја „фаќа“ за гради: Најпознатата бугарска старлета се опушти (ФОТО)

Васко Спасоски

Каква ви е СВЕКРВАТА според хороскопот? Дали сте добиле втора мајка или жена која го турка носот каде што не му е местото

Igor

Остави Коментар

три × 2 =

Слични објави

Камерон Дијаз стана мајка во 48-та година!

Слободен Печат

Доживеале нешто што не може да се замисли: Меган Маркл им помогнала да направат селфи!

Слободен Печат

Кои се најтрпеливите хороскопски знаци

Igor

Почина свршеникот обвинет за смртта на ќерката на Витни Хјустон!

Слободен Печат

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Васко Спасоски

НАЈУБАВИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА (TРET ДЕЛ)

Igor