27.8 C
Скопје
15:51 - 6 јуни, 2023

Ознака : нов зеланд

Свет Слајдер Сцена

Премиерката на Нов Зеланд стана хероина во проектот на Хари и Меган без нејзино знаење: „Дури вчера дознав што се случува“

Еспресо
Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн изјави дека била вклучена во новиот документарен филм на принцот Хари и Меган Маркл без нејзино знаење, пренесува Гардијан. Според Џасинда...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Модни близначки: Премиерката на Нов Зеланд го „позајми“ фустанот од Кејт Мидлтон за средба со Борис Џонсон

Еспресо
Џасинда Ардерн, премиерката на Нов Зеланд, се појави во бел миди фустан со нагласена јака и „високи“ џебови на предниот дел, за време на нејзиниот...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Секојдневие Слајдер

Нов Зеланд ќе го забрани пушењето цигари „доживотно“ за родените по 2009 година

Еспресо
Целта на Нов Зеланд е амбициозна: да се спречат сите деца родени по 1 јануари 2009 година да купуваат каков било производ од тутун.  Најхрабриот...
Женски печат Слајдер Чудесни жени

(ФОТО) ЏУЛИ СО ВЕЛОСИПЕД ПРИСТИГНАЛА ВО ПОРОДИЛИШТЕ: По еден час политичарката родила здраво бебе

М.Р.
Пратеничката од Нов Зеланд, Џули Ен Гентер, утрово со велосипед пристигнала во породилиштето, каде што и се породила еден час подоцна. Неколку часа подоцна, политичарката...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ФОТО: Ќерката на Хелена Роза, Кјара во прекратки панталони позира во Нов Зеланд!

Васко Спасоски
Многу е очигледно дека ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља ги наследила гените на својата мајка. Ако ја погледнете Хелена пред 25 години, па и...
Uncategorized

Буквално ќе ви „светнат“ очите! Ќерката на Хелена Роза, Кјара го наследи генот на мама (ФОТО)

Слободен печат
Заштитен „знак“ на поранешната водителка Хелена Роза и беше бујното деколте, а по се изгледа и нејзината преубава ќерка Kјара го наследила генот на мама....