20.8 C
Скопје
19:55 - 25 мај, 2024

Ознака : нашиот

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Се обрати принцот Хари преку видео: „Нашиот живот драстично се промени“

Еспресо
Принцот Хари (35) се обрати преку видео порака во пресрет на отворањето на Меѓународните воени параолимписки игри (Invictus Games) 2020, кои требаше да се случат...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Горди сме на нашиот мал Пикасо – Ана Ивановиќ објави емотивна семејна слика од својот дом (ФОТО)

Еспресо
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ уште еднаш апелираше сите да останат дома со цел да се заштитат од коронавирусот. Српската тенисерка на својот Инстаграм профил објави...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

ПАДНА ОДЛУКА: МТВ го избра нашиот евровизиски преставник (ФОТО)

Еспресо
Васил Гарванлиев и е познат на македонската публика уште од најраната возраст, кога на само седум години го испеа познатиот детски евергрин „Марионка” на фестивалот...
СветСцена

Том Хенкс прво ја зема верата од својата сопруга, а сега доби и државјанство од нашиот сосед

Еспресо
Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос потпиша почесен налог за давање на државјанство на американскиот актер Том Хенкс, соопштија од неговата канцеларија. Хенкс (63) често летува на...