Том Хенкс прво ја зема верата од својата сопруга, а сега доби и државјанство од нашиот сосед

Почесно државјанство може да им се додели на луѓето „за исклучителни заслуги за земјата или чија натурализација му служи на јавниот интерес.“

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос потпиша почесен налог за давање на државјанство на американскиот актер Том Хенкс, соопштија од неговата канцеларија.

Хенкс (63) често летува на грчкиот остров Антипарос, а неговата сопруга, актерката и продуцентка Рита Вилсон е со грчко потекло.

Според грчкиот закон, почесно државјанство може да им се додели на луѓето „за исклучително заслуги за земјата или чија натурализација му служи на јавниот интерес“, пренесува АП.

Слични објави

Калиопи се опушти повеќе од што треба? Нашата поп-дива очигледно има проблеми со килограмите! (ФОТО)

Слободен печат

Гвинет Палтроу ги препорача најдобрите играчки за возрасни: Како да го „зачините“ љубовниот живот за време на изолација

Еспресо

Барате романтичен маж? Ќе го најдете меѓу овие 3 хороскопски знаци!

Igor

Новата фотка на Џенифер Анистон доби пет милиони лајкови – Погледнете ја и вие (ФОТО)

Еспресо

Старлетата Драгана Спасовска едвај ги задржа градите во летната кошула (ФОТО)

Igor

Карди Би се пофали со промената на имиџот: „Изгледаш како модерна Мерлин Монро“ (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

4 + 13 =

Слични објави

Каков прв впечаток оставате? Јарците се неодоливи, Скорпиите директни, а Вагите…

Igor

Џеј Ло покажа повеќе од што е потребно: „Можеби си престара за тоа“(ВИДЕО)

Igor

Синот на Андреа Бочели е вистинско „бонбонче“ (ФОТО)

Igor

Сопствениците на хитот „Señorita“ се бакнуваа на среде улица, а Камила носеше фустан со длабоко деколте! (ФОТО)

Васко Спасоски

ОДЛИЧНО МЕЗЕ: Пиперки со младо сирење (РЕЦЕПТ)

Igor

Вежби за холивудски изглед – следете ја Трејси Андерсон (ВИДЕО)

Igor