4.8 C
Скопје
22:59 - 18 април, 2024

Ознака : самоизолација

АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Кои хороскопски знаци уживаат во самоизолација?

Еспресо
Повеќето луѓе тешко ја поднесуваат самоизолацијата, која моментално ја доживуваме сите поради коронавирусот, меѓутоа има и такви за кои ова не претставува голем проблем. Во...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Влатко Стефановски упати музички поздрав за Италија – слушнете и уживајте! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Самоизолацијата не ми паѓа тешко. Стално наоѓам нешто да работам. Или свирам или правам музика. Пишувам во компјутер и ако уловам некој добар филм уште...
Секојдневие

Како да ги смирите вознемирените деца во изолација или карантин?

Еспресо
Децата често се првите кои негативно реагираат на тензијата во семејството. Па, можно е меѓу нив да почнат несогласувања и „тепачки“ многу повеќе од вообичаено,...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Кои хороскопски знаци најтешко ја поднесуваат самоизолацијата?

Еспресо
Луѓето кои се родени во овие подолунаведени хороскопски знаци најтешко им паѓа самоизолацијата, бидејќи мора постојано да бидат дома и да не излегуваат никаде. Во...
Лајфстајл

Самоизолацијата не е време за обновување на врската: Не им праќајте пораки на бившите!

Еспресо
За време на пандемијата на коронавирусот луѓето се советуваат ако немаат потреба да не излегуваат од своите домови, а на многумина од досада напамет им...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ентони Хопкинс знае да се забавува дома, а има и одлично друштво! (ВИДЕО)

Еспресо
Познатиот британски актер Ентони Хопкинс има 82 години. Но, без разлика на тоа, тој и понатаму умее да се забавува. Ова посебно е важно во...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Карлеуша застана во одбрана на фудбалерот на Реал Мадрид, кој заработи кривична пријава за непочитување на пандемијата!

Васко Спасоски
Откако српскиот фудбалер Лука Јовиќ со неодговорното однесување дојде во центарот на вниманието поради кршење на самоизолацијата, поп-ѕвездата Јелена Карлеуша јавно го поддржа на својот...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

И пејачката Лепа Лукиќ во самоизолација поради коронавирусот: Останете во своите домови, сè ќе помине! (ФОТО)

Еспресо
Популарната народна пејачка Лепа Лукиќ, како резултат на мерките на претпазливост поради актуелниот коронавирус, не излегува од дома, односно се наоѓа во своевидна самоизолација, а...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Проблемите меѓу Северина Којиќ и таткото на нејзиниот син, нејзиниот бивш сопруг Милан Поповиќ, продолжува и понатаму. Како што пишуваат српските медиуми, познатата пејачка наводно...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Хари и Меган во самоизолација: Принцот не ни бил свесен дека бил изложен на коронавирусот

Еспресо
Војводата и војвотката од Сасекс ги преземаат сите соодветни мерки поради коронавирусот, откако дознаа дека принцот Хари бил изложен на вирусот во текот на неговиот...