Ознака : лука јовиќ

Балкан Слајдер Сцена

Што ќе каже фудбалерот Лука Јовиќ на ова: Неговата сопруга, манекенката Софија се почести со прстени од 30.000 евра!

Васко Спасоски
Манекенката Софија Милошевиќ сака да се облече во скапи парчиња облека, но обожава и скап накит. Имено, познатата српска манекенка и сопруга на фудбалерот Лука...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Сопругата на фудбалерот Лука Јовиќ, Софија објави слика како го дои нивниот наследник! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска манекенка Софија Милошевиќ и фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ оваа година го добија нивното прво дете, а Софија на свет донесе момче...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Софија Милошевиќ е бремена: Сакаме со вас да споделиме убава вест, ќе имаме бебе!

Еспресо
Во екот на пандемијата на коронавирусот која го онеспособи целиот свет, Софија Милошевиќ објави дека е бремена. Српската манекенка чека дете со фдбалерот на реал...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Карлеуша застана во одбрана на фудбалерот на Реал Мадрид, кој заработи кривична пријава за непочитување на пандемијата!

Васко Спасоски
Откако српскиот фудбалер Лука Јовиќ со неодговорното однесување дојде во центарот на вниманието поради кршење на самоизолацијата, поп-ѕвездата Јелена Карлеуша јавно го поддржа на својот...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

„Падна“ и романтичен бакнеж: Лука Јовиќ и Софија Милошевиќ уживаат во Рим! (ФОТО)

Васко Спасоски
Манекенката Софија Милошевиќ и фудбалерот на „Реал Мадрид“ и репрезентацијата на Србија, Лука Јовиќ не ја кријат врската, па од романтичното патување во Италија објавија...
Uncategorized

Доста им е од трачеви: Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ потврди дека е во врска со најубавата Србинка (ФОТО)

Слободен печат
Иако својата интима ја држеше подалеку од очите на јавноста и медиумите, по низата текстови за неговиот однос со манекенката и за врската со една...
Uncategorized

Таа е неговата најголема поддршка! Сестрата на Лука Јовиќ преживеала леукемија и денеска е вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат
Сигурно многу луѓе низ светот знаат за Лука Модриќ, фудбалерот на Реал Мадрид, инаку бисер на српскиот фудбал, но малкумина знаат низ што се има...
Uncategorized

Лука Јовиќ и Софија Милошевиќ раскинале: Фудбалерот на Реал Мадрид ја „откачил“ убавата манекенка (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ открил дека повеќе не е во врска со манекенката Софија Милошевиќ со која летово имаше тримесечна љубобвна романса. Најскапиот...