19.8 C
Скопје
21:49 - 14 јуни, 2024

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

За само пет зборови заработила 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ е автор на бројни хитови од балканската естрада, а многумина не знаат дека за една позната песна напишала само еден стих и за него заработила огромна сума на пари.

Странува спобер за песната „Zora je“, која ја изведува Неда Украден, а за која Марина напишала само еден стих – „Suza je iz oka kanula“.

– Песната ми ја напиша починатиот Џорѓе Новковиќ и ние двајца неколку пати се скаравме околу самиот наслов на песната. Прво ја нарековме „Jovane, zora je“, потоа „Milane, zora je“. Последната и конечна верзија е „Zora je“. На крајот ја повика Марина Туцаковиќ која напиша само еден стих, а тоа е „Suza je iz oka kanula“. На неа тој стих и донесе повеќе од 100.000 евра, изјави Неда Украден во една прилика за емисијата „Гламур“.

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....