23.8 C
Скопје
20:06 - 28 септември, 2023

Била 5 месеци во кома по породувањето: Северина со трогателни зборови го расплака регионот

Хрватската пејачка Северина Којиќ со своите следбеници на Инстаграм редовно ги дели моментите од својот брачен живот. А она што одлучи да го покаже овој пат расплака многумина.

Имено, таа се присетила на своето детство и објави слика со својата мајка, а пораката која ја следи веќе емотивната фотографија носи солзи на очите.

„Била пет месеци во кома по породувањето со мене, но преживеала и веднаш ме научи дека може и да умре поради мене, како и јас за својот син, но дека ќе биде посреќна, многу повеќе среќна да живее за нас…  Фала ти, мама…за се“, напиша Севе во описот на фотката, со што ги разнежни следбениците.

„Личиш на твојата мајка“, „Мајчината сила и љубов се најсилни на светот“, се само некои од коментарите на нејзините фанови.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо
Се вчитува....