16.8 C
Скопје
01:34 - 26 мај, 2024

Ознака : меркјури

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Еспресо
Пејачот Роби Вилијамс открил дека го прашале дали сака да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen” и зошто го одбил ваквиот предлог, пред Адам...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Еспресо
За животот на легендарниот музичар е снимен филмот „Bohemian Rhapsody“… Улицата во лондонското преградие каде Фреди Меркјури живеел како тинејџер го доби името „Freddie Mercury...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Видео од последното обраќање на Фреди Меркјури до фановите: Упати само неколку зборови кои болат и денеска

Еспресо
Легендарниот пејач Фреди Меркјури последен пат во јавноста се појави пред 30 години и тоа на доделувањето на „Брит“ наградите за 1990 година, пренесува „Мирор“....