33.8 C
Скопје
16:02 - 24 јуни, 2024

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Пејачот Роби Вилијамс открил дека го прашале дали сака да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen” и зошто го одбил ваквиот предлог, пред Адам Ламберт да дојде на тоа место.

Брајан Меј и Роџер Тејлор биле воодушевени од вокалните способности на Роби кога ја слушнале неговата верзија на песната „We Are The Champions”, по што му понудиле да стане фронтмен, но тој одбил.

Иако е познат по своите самоуверени и „откачени” настапи, изгледа дека пејачот се плашел дека нема да ги исполни очекувањата.

„Иако сум многу сигурен со микрофонот во рака, имам многу мала самопочит”, изјавил Вилијамс за „Sirius XM”.

Тој додал дека за него Фреди Меркјури е како ангел и дека застанувањето на сцената и заземањето на неговото место за него била премногу страшна идеја. За таа позиција сепак се осмелил Адам Ламберт кој ги предводи „Queen” уште од 2011 година, а Роби кој сепак бил прв избор, за него рекол:

„Адам Ламберт, да не беше толку прекрасна личност каква што е, би бил преплашен поради неговиот чист талент. Неговиот глас е просто неверојатен”.

Роби додал дека, иако никој не би ни очекувал тој да го замени Меркјури, тој бил премногу исплашен од преземање на толку голема одговорност.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....