22.8 C
Скопје
17:46 - 30 мај, 2024

Ознака : квин

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Чарлс Трети го прогласи за витез гитаристот на Квин, Брајан Меј: Церемонија во Бакингемската палата

Еспресо
Кралот Чарлс III го прогласи за витез Брајан Меј, известува Би-Би-Си.   View this post on Instagram   A post shared by EduCracyPedia (@educracypedia) Гитаристот...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Групата „Квин“ ја објави „изгубената“ песна по повеќе од 30 години: „Заборавивме на оваа песна, таа е вистински скапоцен камен“

Еспресо
Британската група „Квин“ ја објави изгубената песна „Face It Alone“ што ја снимиле со Фреди Меркјури пред повеќе од 30 години. Песната била снимена во...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

„Најдовме мал „бисер“ – оставина од Фреди“: Рок-групата „Квин“ најави објавување на песна стара 33 години

М. Р.
Необјавена песна на рок-групата „Квин“, што на крајот од животот ја отпеал пејачот Фреди Меркјури (1946-1991), може да биде објавена во септември оваа година, соопштија...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ГИТАРИСТИ ВО ИСТОРИЈАТА ИМА ДОКТОРАТ ПО АСТРОФИЗИКА: Астероид го носи неговото име!

М.Р.
Брајан Меј е еден од најдобрите гитаристи на сите времиња. Од 1968 до 1991 година Меј свиреше во легендарниот бенд „Queen“, а притоа ги напиша...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Еспресо
Пејачот Роби Вилијамс открил дека го прашале дали сака да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen” и зошто го одбил ваквиот предлог, пред Адам...