14:29 - 19 април, 2024

Ознака : брајан меј

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Чарлс Трети го прогласи за витез гитаристот на Квин, Брајан Меј: Церемонија во Бакингемската палата

Еспресо
Кралот Чарлс III го прогласи за витез Брајан Меј, известува Би-Би-Си.   View this post on Instagram   A post shared by EduCracyPedia (@educracypedia) Гитаристот...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ГИТАРИСТИ ВО ИСТОРИЈАТА ИМА ДОКТОРАТ ПО АСТРОФИЗИКА: Астероид го носи неговото име!

М.Р.
Брајан Меј е еден од најдобрите гитаристи на сите времиња. Од 1968 до 1991 година Меј свиреше во легендарниот бенд „Queen“, а притоа ги напиша...
ЛајфстајлСветСцена

Од гитарист до дизајнер на женски градници: Брајан Меј ја изненади јавноста со новата „професија“ (ФОТО)

Еспресо
Легендарниот гитарист на групата „Queen“ , Брајан Меј, дизајнира женски спортски градници по цена од 46 долари, украсени со гитари. Компанијата на гитаристот, „Brian May...