21.8 C
Скопје
20:30 - 15 април, 2024

Ознака : Queen

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Реприза од 1985 година: „Queen“ го повтори легендарниот сет од фестивалот „Лајв еид“, овојпат во Австралија! (ВИДЕО)

Еспресо
На чело со фронтменот Адам Ламберт, легендарната група „Queen“, синоќа го репризираше легендарниот сет од фестивалот „Лајв Еид“ од 1985 година, откако бендот имаше 22-минутен...
ЛајфстајлСветСцена

Од гитарист до дизајнер на женски градници: Брајан Меј ја изненади јавноста со новата „професија“ (ФОТО)

Еспресо
Легендарниот гитарист на групата „Queen“ , Брајан Меј, дизајнира женски спортски градници по цена од 46 долари, украсени со гитари. Компанијата на гитаристот, „Brian May...
СветСцена

Им оддаваат почит на легендарната група „Queen“: На едната страна е кралицата, на другата сме ние! (ВИДЕО)

Еспресо
Британската кралска ковачница издаде комеморативна монета со рок групата „Queen“, во чест на легендарниот пејач Фреди Меркјури и останатите членови на бендот. – Ова е...
ЛајфстајлСцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Igor
Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија,...