Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“.

Групата која е формирана во срцето на Англија, беше составена од четири членови, кои беа преполни со енергија, желба и огромна самодоверба дека ќе успеат на сцената.

Пред смртта на фронтменот на овој бенд, неповторливиот Фреди Меркјури, групата имаше издадено 14 албуми, кои своевремено се искачија на самиот врв на светските топ музички листи.

Групата никогаш не престана да напредува, а песната „Bohemian Rhapsody“, ги освои срцата на фановите ширум светот.

Групата „Queen“ благодарение на своите легендарни песни засекогаш ќе живее, а музичките критичари ги објавија нивните 25 најдобри песни, во продолжение погледнете кои песни влегоа во топ 10 најдобри:

Слични објави

Му купила нешто што долго го меркал: Рада Манојловиќ го изненади Харис со скапоцен подарок од 9.500 евра

Igor

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Еспресо

Астрологијата е виновна – 3 хороскопски знаци кои се НАЈГОЛЕМИ БАКСУЗИ

Igor

Рај за авантуристите: Ова е најубавиот природен базен на светот! (ФОТО)

Еспресо

Почина сопругата на Џон Траволта: Кели Престон ја изгуби битката

Еспресо

Секој маж посакува оваа глетка да го разбуди: Голата Емили со волјчак во креветот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

седум + 6 =

Слични објави

Вака изгледаат велигденските јајца на пејачката Тамара Тодевска (ФОТО)

Васко Спасоски

Откриени кои се кодните имиња на кралицата Елизабета и принцот Хари

Igor

Помирување со Џенифер Анистон? Бред Пит конечно јавно одговори!

Igor

Само една тенка лента на задникот: Карлеуша позира во минијатурно бикини и покажа каде би сакала да биде во овој момент! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ВИСТИНАТА ЗА ТОМ ХЕНКС: Поради жена станал православен, а со ОВАА болест се бори цел живот

Igor

Можеби се прашувате колку заработија Шакира и Џенифер Лопез за настапот на Супербол: Одговорот ќе ве изненади

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian