Дневен хороскоп за 28 март 2019, четврток

ОВЕН

РАБОТА: Договорите и комуникациите ќе ви одат од рака, под услов да направите мали компромиси. Бидете дипломат.

ЉУБОВ: Ќе се обидете да се покажете во најдобро светло, но може да не ви оди од рака. Резултатот е променлив.

ЗДРАВЈЕ: Добра здравствена состојба.

БИК

РАБОТА: Добар ден за оние кои работат во медицински установи, можен напредок. Кај останатите стабилно.

ЉУБОВ: Најдобро ќе се чувствувате во својот свет на фантазиите, каде сè е идеално. Во овој момент тоа е и најдобро.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи масажа.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Денеска ќе имате одлична атмосфера на работното место. Сите ќе бидат подготвени на соработка.

ЉУБОВ: Забавувајте се, дружете се, но не заборавајте на личноста која ја сакате.

ЗДРАВЈЕ: Премногу јадете, а малку вежбате.

РАК

РАБОТА: Со самата појава влијаете позитивно врз своите колеги.

ЉУБОВ: Ако сте сингл, денеска ќе имате прилика за ново познанство кое може да прерасне во љубов.

ЗДРАВЈЕ: Подобрување на здравствената состојба.

ЛАВ

РАБОТА: Направете нешто за себе, дури и ако тоа значи дека треба да земете слободен ден.

ЉУБОВ: Драга личност ќе го отвори своето срце и ќе ви покаже што чувствува за вас. Добро е што и вие се чувствувате исто во однос на таа личност.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете малку повеќе внимание на себе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Имате ретка можност да се докажете пред претпоставените.

ЉУБОВ: Ситуацијата добро ќе се развива. Ако сте сингл, добар ден е да излезете и да се дружите со повеќе луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Вежбајте повеќе.

ВАГА

РАБОТА: Некои колеги ве заморуваат со својата драма, но со креативноста ќе успеете да донесете нови решенија.

ЉУБОВ: Внимавајте на зближувањето со колегите, тоа не ви оди во прилог на работното место.

ЗДРАВЈЕ: Минлива настинка.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Не се мачете со прашања на кои го знаете одговорот. Соработувајте најдобро што можете.

ЉУБОВ: Саканата личност ве воодушевува. И двајцата имате големи љубовни апетити, што е добро во овој период.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Денеска не ги кажувајте гласно своите идеи бидејќи може да ви ги „украдат“.

ЉУБОВ: Вашата оригиналност ќе воодушеви една личност од вашата блиска околина.

ЗДРАВЈЕ: Малку сте меланхолични.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вашите амбиции растат, но не се многу реални.

ЉУБОВ: Ќе бидете склони кон саканата личност и многу попустливи. Би можеле целосно да ги прегазите своите критериуми.

ЗДРАВЈЕ: Ограничете ги пороците.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Во вашата работна околина владее конструктивна атмосфера.

ЉУБОВ: Уживајте со полни гради во она што ви го носи денешниот работен ден.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

РИБИ

РАБОТА: Оние кои се занимаваат со истражувања ќе влезат во крајната фаза која води до одличен резултат.

ЉУБОВ: Слободното време сакате да го минете во семејно опкружување. Љубовта може да почека.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на карлицата.

Слични објави

Авторски хороскоп за мај

Igor

Мојот задник е како Ферари, не го кријам во гаража – Секси хокеарката од Словенија е хит на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за четврток 12 декември – Овните ќе бидат во конфликт со желбите и можностите, Лавовите ќе имаат проблем со финансиите

Слободен печат

УТРИНСКИ РУТИНИ: Како хороскопските знаци го започнуваат денот?

Igor

КАРЛЕУША ДИВЕЕШЕ НИЗ БЕЛГРАД: Прво седна во БЕСНАТА кола, а потоа направи нешто за што се ОДИ ВО ЗАТВОР! (ВИДЕО)

Igor

Марија Шерифовиќ лута на Македонците (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

шест + шест =

Слични објави

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor

Познатиот актер Андрија Милошевиќ во женски фустан пее песна од Пршута Станојковиќ (ВИДЕО)

Igor

Мадона го даде своето мислење за обвинувањата против Мајкл Џексон: Им ги затвори устите на критичарите!

Igor

Ова никој не го очекуваше: Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно!

Васко Спасоски

Се соблече најзгодната девојка од групата „Hurricane“ и го запали Инстаграм! (ФОТО)

Еспресо

Бебе Реџа со порака: МОЈА ВАГИНА, МОЈ ИЗБОР

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian