20.8 C
Скопје
16:55 - 28 мај, 2024

Ознака : најдобри песни

РетроСветСлајдерСцена

НАЈДОБРИТЕ 100 ПЕСНИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Ранг-листа на „Ролинг Стоун“

Еспресо
Музичкиот магазин „Ролинг Стоун“ за прв пат по 17 години ја освежи својата листа со топ 500 најдобри песни на сите времиња. Оригиналната листа беше...
ЛајфстајлСцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Igor
Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија,...