22.8 C
Скопје
17:22 - 30 мај, 2024

Од гитарист до дизајнер на женски градници: Брајан Меј ја изненади јавноста со новата „професија“ (ФОТО)

Легендарниот гитарист на групата „Queen“ , Брајан Меј, дизајнира женски спортски градници по цена од 46 долари, украсени со гитари.

Компанијата на гитаристот, „Brian May Guitars“, промовираше и линија на хеланки со примероци од гитари, инспирирани од хитот „Fat bottomed girls“, но тие се целосно распродадени.

Фановите на „Queen“ го изразиле своето воодушевување, но некои од нив се прашувале и што се случува со бендот, односно дали ќе има нова музика.

„Господе, Брајан Меј штотуку лансираше спортски градници и хеланки и ми требаат веднаш!“, гласи само една од многуте реакции на Твитер.

„Набавете ги додека се врели“ – одговорил 72-годишниот гитарист на „Queen“, кој и натаму оди на турнеи со бендот, пренесува „Сан“.

Одлуката на Брајан да претстави своја линија на спортски градници и хеланки можеби изненади многумина, но тие се популарни, па коцкањето се исплатеше“, соопштил извор близок до Меј за британските медиуми.

Слични објави

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо
Се вчитува....