Па, нешто нормално како автобус и не очекувавме: „Рамштајн“ со цепелин кружи над Америка! (ВИДЕО)

Изминативе денови бел цепелин кружи над Лос Анџелес, објавувајќи ја на тој начин северноамериканската турнеја на германскиот метал бенд „Рамштајн“.

„Рамштајн, северноамериканска стадион турнеја. #ПодготвисеАмерика“, пишува на цепелинот кој ги воодушеви жителите на Лос Анџелес.

Слики и снимки од цепелинот го преплавија интернетот.

Рамштајн со цепелин лета над Лос Анџелес. Тоа е навистина кул – пишуваат некои од фановите на социјалните мрежи, додека други се понадевале дека и во останатите градови во кои треба да настапува германскиот бенд, фановите ќе бидат поздравени на сличен начин. 

Нивната северноамериканска турнеја ќе трае од август до септември.

Во меѓувреме, фановите на „Рамштајн“ во Европа имаат прилика да уживаат во нивните одлични настапи и уште подобра музика.

Слични објави

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Еспресо

Преслатка фотографија на Џорџина со децата: Едвај чекаме да го видиме тато! (ФОТО)

Igor

Музички времеплов: Последниот настап на Елвис Присли, кралот на рок музиката

Еспресо

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Еспресо

Студиите докажаа: Работењето од дома носи помалку стрес, а поголема продуктивност

Еспресо

ВРТОГЛАВИ ХОНОРАРИ! Еве колку ЗАРАБОТИЛЕ српските естрадни ѕвезди летово

Igor

Остави Коментар

3 × три =

Слични објави

„Плејбој“ ги потсети фановите на култната фотографија на Памела Андерсон (ФОТО)

Igor

Чекај ме и сигурно ќе дојдам, зад најубавата љубовна песна се крие потресна љубовна приказна

Еспресо

Аца Лукас поради бившата на Тошиќ ја оставил мисицата! Еве која е неговата нова девојка (ФОТО)

Igor

Тело од половина милион долари: Жената Барби објави голи фотки (ФОТО)

Igor

Споредете ја Кајли Џенер пред и по ФОТОШОПОТ (ФОТО)

Igor

Се будите одморени или уморни? Различните видови на аларми можат да влијаат на будењето

Слободен печат