24.8 C
Скопје
15:50 - 28 мај, 2024

Ознака : легендарен фестивал

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Реприза од 1985 година: „Queen“ го повтори легендарниот сет од фестивалот „Лајв еид“, овојпат во Австралија! (ВИДЕО)

Еспресо
На чело со фронтменот Адам Ламберт, легендарната група „Queen“, синоќа го репризираше легендарниот сет од фестивалот „Лајв Еид“ од 1985 година, откако бендот имаше 22-минутен...