Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Афлек и Џеј Ло во врска беа две години…

Бен Афлек и Џенифер Лопез ја раскинаа врската во 2004 година, кога ја прекинаа својата две годишна веридба. Иако отогаш поминаа 16 години, холивудскиот заводник неодамна откри дека тие се уште се во контакт.

Афлек (47) има само пофални зборови за својата поранешна вереница (50), велејќи дека многу ја почитува, а ја пофалил и нејзината улога во филмот „Измамничките од Волстрит“ и рекол дека таа е „вистинското нешто“.

– Се слушаме од време на време и јас многу ја почитувам. Зар не е неверојатно некој својот најголем филмски хит да го сними на 50 години?, изјавил тој.

профимедиа

Бен и Џенифер се запознаа на снимањето на филмот „Gigli“. Афлек ја запроси во ноември 2002 година, но парот ја откажа свадбената церемонија во септември 2003 година, само еден ден пред таа да се одржи. Тие раскинаа во 2004 година. Тогаш изјавија дека медиумското влијание било претешко за нив.

– Ние не сакавме да имаме јавна врска. Се случи да почнеме да се забавуваме во моментот кога настанаа таблоидите. Не знаевме за тој притисок, ниту пак претпоставуваме дека може да биде толку силен, изјави Лопез во 2016 година во интервјуто за „Extra“.

инстаграм

Бен Афлек во 2005 година се ожени со колешката Џенифер Гарнер, со која доби три деца. Тие двајца се разведоа во 2015 година, главно поради неговиот проблем со алкохолизмот.

Слични објави

Фановите бараат Амбер Херд да се отпушти од „Aquaman 2“!

Еспресо

Нов тренд на Инстаграм: Не им е доволно што го фотошопираат задникот, сега и ова

Igor

Потекло на свадбената традиција: Поради овај чуден обичај, невестите почнале да го фрлаат бидермаерот

Еспресо

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Од операциите не личи на себе, мајката на Силвестер Сталоне за две години ќе наполни СТОТКА! (ФОТО)

Еспресо

ЕСЕНСКИ ДЕСЕРТ: Колач со грозје (РЕЦЕПТ)

Igor

Погребан раперот Гру: Сопругата и родителите скршени од болка, ги полевале со вода (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет − единаесет =

Слични објави

Дневен хороскоп за 22.10.2019: Лавовите губат контрола врз финансиите, а Рибите ќе пронајдат љубов

Igor

Никол заблеска во латекс комбинезон – Фановите ја осудија дека била под нож (ФОТО)

Еспресо

ПРЕЖИВЕА АГОНИЈА, ГО ИЗГУБИ БЕБЕТО, а сега актерката е пак бремена на 43 години

Igor

Странец, колега или шеф? Со кого мажите и жените најчесто завршуваат во кревет?

Igor

Бали Бег во агонија: Купил вила од 2,5 милиони евра му се закануваат дека ќе му го киднапираат детето (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешната пејачка на „Луна“: Повеќе ќе заработев ако продавав на пазар

Igor