22.8 C
Скопје
17:42 - 30 мај, 2024

(Фото) Џони Деп не изгледа најдобро, се движи со бастун: Се враќа на концертите

60-годишниот американски пејач и актер Џони Деп е виден со бастун. Ѕвездата пристигна во Бостон на настап со својот бенд The ​​Hollywood Vampires, кој првично беше одложен поради неговата повреда на глуждот.

Ѕвездата на „Пиратите од Карибите“ се смешкаше и покрај тоа што користеше бастун за да се движи. Сепак, многу од неговите фанови забележаа дека не изгледа најдобро.

Деп носеше предимензиониран црно-бел кариран блејзер во комбинација со кариран елек со копчиња и бела маица одоздола. Изгледот го надополни со сиви панталони, качкет, слоевити ѓердани и очила за сонце.

Инаку, холивудскиот актер го скрши глуждот додека го промовираше својот најнов филм „Jeanne Dubarry“ на Канскиот филмски фестивал. Повредата се влошила кога Џони настапил на специјална емисија во чест на својот пријател гитарист Џеф Бек. Поради неговата состојба, мораше да се откажат неколку концерти на бендот.

The ​​Hollywood Vampires се основани во 2012 година од Алис Купер, Џони Деп и Џо Пери. Сакаа да го оживеат духот и атмосферата на „The ​​Hollywood Vampires“ – познатиот клуб кој постоеше во 1970-тите, во кој редовно излегуваа Кит Мун, Џон Ленон, Ринго Стар и други легенди на рок музиката.

Слични објави

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо
Се вчитува....