Tag : маникир

Убавина

Како да го отстраните гелот од ноктите во домашни услови без да ги упропастите?

Еспресо
Има некои работи кои знаеш дека не смееш да ги правиш: да стискаш мозолчиња, кубеш седи влакна или најлошото од се – да го лупиш...
Сцена

Не го чувајте лакот на ноктите повеќе од 5 дена! Може сериозно да ви ги оштети ноктите

Igor
За совршен изглед на ноктите никогаш не ја прескокнувајте базата за лак и пилинг, кои можете лесно да ги подготвите и во вашата кујна. Пред...
Живот

32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО)

Igor
Изберете го најдобриот маникир за вашите нокти и прилагодете го на работниот простор или приликата. Уредувањето на ноктите става вистинска уметност, но и сериозен бизнис....
Сцена Убавина

Нокти како филиграни: Се прават во само неколку потези (ВИДЕО)

Igor
Маникирот веќе одамна не е само лакирање на ноктите со еднобоен лак. Во денешно време, тоа значи и дека на прстите можеме да носиме вистинска...
Сцена Убавина

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Igor
Тајната на убавите и негувани нокти не е во тоа постојано да се лакирани или третирани со гел-маникир, туку напротив, тоа се две од четирите...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian