26.8 C
Скопје
14:05 - 21 мај, 2024

Ознака : маникир

АстроСлајдерХороскоп

Ќе привлечете пари и среќа: Каков маникир одговара на секој хороскопски знак

еспресо
Астролозите советуваат во која нијасна да ги лакирате ноктите и каков маникир да направите за да привлечете пари и среќа, според вашиот хороскопски знак. Овен...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Те сакам до најмалото нокте: Џенифер Лопез му го посвети маникирот на Бен Афлек, инспирирајте се од идејата

Еспресо
Џенифер Лопез бара нови начини да му ја покаже на светот љубовта кон саканиот Бен Афлек: сега на ред е персонализираниот маникир со букви. Во...
АстроСлајдерХороскоп

Откријте која боја на лак за нокти ви одговара на хороскопскиот знак!

Еспресо
Ако сакате да си правите маникир и барате нов, посебен начин да одлучите за следната боја на лак, вашиот хороскопски знак може да ви помогне....
Здрави навики

Како да го отстраните гелот од ноктите во домашни услови без да ги упропастите?

Еспресо
Има некои работи кои знаеш дека не смееш да ги правиш: да стискаш мозолчиња, кубеш седи влакна или најлошото од се – да го лупиш...
Сцена

Не го чувајте лакот на ноктите повеќе од 5 дена! Може сериозно да ви ги оштети ноктите

Igor
За совршен изглед на ноктите никогаш не ја прескокнувајте базата за лак и пилинг, кои можете лесно да ги подготвите и во вашата кујна. Пред...
Секојдневие

32 прекрасни идеи како да ги „средите“ вашите нокти за секоја прилика (ФОТО)

Igor
Изберете го најдобриот маникир за вашите нокти и прилагодете го на работниот простор или приликата. Уредувањето на ноктите става вистинска уметност, но и сериозен бизнис....
Здрави навики

Нокти како филиграни: Се прават во само неколку потези (ВИДЕО)

Igor
Маникирот веќе одамна не е само лакирање на ноктите со еднобоен лак. Во денешно време, тоа значи и дека на прстите можеме да носиме вистинска...
Здрави навики

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Igor
Тајната на убавите и негувани нокти не е во тоа постојано да се лакирани или третирани со гел-маникир, туку напротив, тоа се две од четирите...