10.8 C
Скопје
05:10 - 23 мај, 2024

Ознака : Марбела

СветСлајдерСцена

(Фото) Алехандра Силва го засени Ричард Гир на црвениот тепих во Марбеља: Воздишки по убавицата на холивудската ѕвезда

Еспресо
Синоќа во Марбеља, Шпанија, се одржа гала концерт, а меѓу гостите беа и Ричард Гир со сопругата и Антонио Бандерас со Никол Кемпел и Андреа...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА И НОВАК ЈА РЕНОВИРАА ВИЛАТА ВО МАРБЕЉА: Рајски дом според принципите на фенг – шуи 

М.Р.
Јелена и Новак Ѓоковиќ ја реновираат семејна куќа во Марбеља. Според шпанската веб-страница „Vanitatis Elconfidencial“, српскиот тенисер ангажирал дизајнери и архитекти да го уредат неговиот...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЅИРНЕТЕ ВО ЛУСКУЗНАТА КУЌА НА НОВАК ЃОКОВИЌ ВО МАРБЕЉА: Вила од 10 милиони долари со девет соби, осум бањи, базени, кино сала, тениско игралиште….

Еспресо
По 15 години живеење во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ со семејството се преселил во Марбеља, Шпанија, во декември 2020 година. Таму Ѓоковиќ купил луксузна вила,...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) ОГРАБЕН Е БРАТОТ НА ЃОКОВИЌ: Украдени се пари, накит и скапи часовници

Еспресо
Иако на почетокот се мислеше дека е ограбена куќата на Новак, се покажа дека тоа е куќата на неговиот брат Ѓорѓе Ѓоковиќ во Марбела. Куќата...