6.8 C
Скопје
06:52 - 4 март, 2024

Ознака : привлечност

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Викенд љубовџии: Два хороскопски знаци магнетски ќе ги привлечат и поранешните и идни партнери

Еспресо
Астролозите именуваа два знака на Зодијакот кои ќе бидат магнетски привлечни во периодот од 1 до 3 декември, односно овој викенд. Ќе зрачат со позитивна...
АстроСлајдерХороскоп

Магнетски привлечни: Три хороскопски знаци со волшебна енергија ќе привлекуваат убави настани и луѓе следната недела

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот кои ќе зрачат убава енергија во периодот од 20 март до 26 март. На овие знаци поради убавата нергија...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

5 СОВЕТИ ЗА ДА БИДЕТЕ ПОСАКУВАНA – Напишани од маж

Еспресо
Ако навистина сакате да натерате маж да ве посакува, сака и да има потреба од вас, треба да бидете добри во извршувањето на овие пет...
Секојдневие

Особини со кои зрачат привлечните жени!

Еспресо
Привлечните жени се природни, отворени и немаат комплекси. Многумина веруваат дека привлечноста важи од надворешниот изглед, но не е така. Дамите кои како магнет ги...
Секојдневие

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Еспресо
Доколку сакате партнерот да ви биде попривлечен, купете му ракавици и сретство за дезинфицирање како подарок. Научниците открија дека жените повеќе ги привлекуваат мажи кои...
Лајфстајл

Овие фактори откриваат дали сте за брак или не?

Igor
Дали некогаш сте слушнале дека често меѓу народот се говори „не се сите луѓе за брак“? По се изгледа дека тоа навистина е така. Имено,...
Лајфстајл

НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената

Igor
Физичкиот впечаток секако е важен, но постојат одредени карактеристики кои може целосно да го сменат впечатокот кој мажот го остава кај жената. Тука спаѓаат одредени...
Сцена

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Igor
Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери. Еден од светски најпознати...
Лајфстајл

НАУКАТА ОТКРИВА: Зошто жените обожаваат уметници?

Igor
Нова студија на универзитетот во Пенсилванија откри дека жените повеќе сакаат уметнички души, односно мажи кои се истакнуваат со својата креативност. Пишување, пеење, свирење инструмент,...