Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери.

Еден од светски најпознати хуманитарни случувања amfAR Gala Cannes се одржува во текот на Меѓународниот филмски фестивал во Кан. Целта на ова случување е собирање на средства за истражувачки програми, кои помагаат во борбата против сида и зголемување на свеста за оваа болест.

Гламурот, светките, познатите актери, супермоделите и високата мода го обележаа Кан. Овогодишната свеченост беше поспектакуларна отколку сите досега благодарениe на соработката на познатиот бренд H&M и италијанскиот дизајнер Џанбатиста Вали.

Италијанскиот дизајнер ја претстави својата нова линија на парти-фустани. Веќе од 25 мај неговите креации ќе се најдат на сајтот и во одбраните продавници на H&M ширум светот.

Црвениот тепих заблеска под чекорите на Кендал Џенер.

„Кендал не е само супермодел, она е ѕвезда. Она има таков вид на привлечност. Она е икона“, изјави Џанбатиста Вали.

Долгиот фустан ги остави сите без здив. За само неколку часа 111 милиони фанови на Кендал на Инстаграм реагираа на фотографијата.

Слични објави

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Igor

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Igor

Како реагирате ПОКРАЈ САКАНАТА ЛИЧНОСТ според хороскопскиот знак

Igor

Туна во ЖЕШКИ СЦЕНИ, погледнете го видеото (ВИДЕО)

Igor

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА: Што се случуваше 7 часа пред да биде објавено дека Меган се породила?

Igor

Биба Додева е позитивна на коронавирус: Со внукот си игра преку стаклото на прозорецот

Васко Спасоски

Остави Коментар

20 − 16 =

Слични објави

БЕЗ 30.000 ЕВРА НЕ ОДИ ВО ШОПИНГ – Запознајте ја српската Шерон Стоун: Живееше живот како од бајките, а потоа и се случија ДВЕ СТРАШНИ ТРАГЕДИИ (ФОТО)

Еспресо

Дневната навика на Мишел Обама која ќе ви помогне и на Вас

Igor

Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Васко Спасоски

Инстаграм ја цензурираше Јелена Ѓоковиќ: „Шири лажни вести“ за коронавирусот! (ВИДЕО)

Еспресо

Овој документ откри кое име го користи принцот Хари откако го напушти кралството

Еспресо

Пробајте да им одолеете – Ова се најстрасните хороскопски знаци!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian