21.8 C
Скопје
04:03 - 15 јули, 2024

(Видео) Здравко Чолиќ ги остави сите подзинати: „Каква енергија за човек кој има 73 години“

Здравко Чолиќ неодамна наполни 73 години.

Сега на еден профил на социјалната мрежа Титкок се појави видео од Здравко Чолиќ од приватна прослава.

Чолиќ во тој момент ја пееше песната „Красива“, а цело време ритамот го следеше со движења поради што сите присутни биле воодушевени.

@andjelalolaa

Krasiva❤️. What an energy of 73 years old singer #zdravkocolic

♬ original sound – Lola

„Каква енергија од човек на 73 години“-пишува во описот на видеото.

На коментарот се нижат дузин други позитивни мислења за Чолиќ и сите јавно го пофалија неговиот изглед, енергија и пеење.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....