26.8 C
Скопје
09:40 - 13 јуни, 2024

Ознака : каротеноиди

Дестинации и Дегустации

ИСХРАНА ВО БОЈА: Што ги прави жолтите и портокаловите намирници здрави за вас?

Igor
Жолтата и портокаловата боја во спектарот се блиски една на друга, а слично важи и кога ќе се најдат на прехранбени производи. За овие бои...