17.8 C
Скопје
12:46 - 27 февруари, 2024

Ознака : Бектеш Абдија

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) СКРИЕНА, НО СИТЕ ЈА ЗНААТ: Исконски иконски бурек ќе јадете во оваа скопска пекарница

Марија Гегоска
Секоја култура има свои оброци – идоли кои ја симболизираат. Еден од нашите е бурекот. Сме го наследиле од Отоманската кулинарска традиција и низ вековите...