2.8 C
Скопје
05:43 - 19 април, 2024

Принцот Хари не успеал да се прости од кралицата Елизабета Втора

Кралот Чарлс Трети за првпат се обрати до нацијата и посочи дека својата мајка ќе ја земе за пример и дека „ќе ви служам цел живот“. 

Во обраќањето наведе дека својот син Вилијам го прогласува за принц од Велс и дека се гордее на тоа.

Го спомна и својот помлад син, принцот Хари и неговата сопруга Меган, изразувајќи им љубов „додека тие продолжуваат да ги градат своите животи во странство“.

Инаку, принцот Хари не успеал да се прости од кралицата Елизабета Втора пред нејзината смрт.

 

 

Слични објави

„Црна“ низа денови: Два хороскопски знаци ќе имаат неволји во втората половина на април

еспресо

(Фото) Секси мама: Антониа Гиговска во провокативен фустан на моден настан во Хрватска

Еспресо

Саботажа: Џенан Лончаревиќ се сомнева дека жена му намерно го одовлекува разводот со врски

Еспресо

(Фото) Цеца покажа во каков луксуз го прослави првиот роденден внукот Крстан: Како во бајка

Еспресо

(Фото) Братот на Новак Ѓоковиќ и сопругата се најдоа среде бурата во Дубаи: Споделија морничави кадри

Еспресо

(Фото) Ова ли е Меган Маркл? Облечена во маица од 60 долари и речиси беш шминка

еспресо
Се вчитува....