33.8 C
Скопје
16:05 - 24 јуни, 2024

Ознака : круна

СветСлајдерСцена

(Фото) Ова е глумицата во улога на Кејт Мидлтон во „Круната“: Неверојатна сличност меѓу Мег и принцезата од Велс

М.П
Наскоро пристигнува најочекуваната сезона на серијата на Нетфликс „Круната“ (The Crown). И не само затоа што е последна. Шестото поглавје од серијата, сместено помеѓу 90-тите...
БалканСлајдерСцена

Почна снимањето на „Круна“ – музичка бајка со познати глумци: Најголем проект на домашната продукција во Србија во последните 50 години

Еспресо
Ново од продукцијата на Телеком Србија. Во Белград почна снимањето на најновото кинематографско остварување во продукција на Телеком Србија, Кинооко филм и 100 Strong Production,...
СветСлајдерСцена

Детали за круната на кралот Чарлс: Вистинско богатство од 444 скапоцени камчиња со тежина од над 2 килограма

Еспресо
Прекрасната круна на Свети Едвард, официјалниот амблем на британската монархија, е земена од Лондонската кула, каде што се чува како централен дел на накитот на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Кралот Чарлс III ќе биде крунисан со круната на Свети Едвард, исто како и неговата мајка Елизабета Втора

Еспресо
Изборот не беше очигледен, со оглед на желбата на кралот за едноставна церемонија. Круната е најважното парче од кралската колекција, а крунисувањето ќе биде на...
СветСлајдерСцена

Која е Елизабет Дебицки, актерката која ја игра Дијана во петтата сезона на „Круна“: Статуална фигура (висока е 1,91 м), хипнотички поглед и неверојатна сличност со најтажната принцеза на светот!

Еспресо
Родена во Париз и израсната во Австралија, таа има неколку успешни филмови во своето резиме. Но, дефинитивната слава ѝ ја носи улогата на принцезата Дијана...
СветСлајдерСцена

Елизабета Втора зад себе остави скап накит вреден 800.000 фунти: Кој ќе го наследи?

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора остави зад себе вредно наследство. Едно од поважните скапоцени парчиња е секако круната направена за кралот Џорџ IV во куќата за накит...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Чарлс вознемирен за тв-серијата „Круната“:„Воопшто не сум како што ме прикажуваат на Нетфликс“

Еспресо
Во четвртата сезона на телевизиската серија „Круната“ (The Crown) принцот Чарлс е отсликан со неговиот таен однос со Камила Паркер во времето на неговиот брак...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кој ќе ја наследи круната на Елизабета: Британците навиваат за ВИЛИЈАМ, дали ЧАРЛС ќе му го препушти тронот на синот?

Еспресо
Британците навиваат за Вилијам и сакаат токму него да го видат на кралскиот трон, а не принцот Чарлс. Ова произлегува од неодамнешното истражување спроведено од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Британците го сакаат ВИЛИЈАМ на тронот, а не ЧАРЛС! Дали принцот ќе му ја препушти круната на синот?

Еспресо
Британците навиваат за Вилијам и сакаат токму него да го видат на кралскиот трон, а не принцот Чарлс. Ова произлегува од неодамнешното истражување спроведено од...
СветСлајдерСцена

Хит серијата „Круна“ им го наруши мирот – Принцот Чарлс и Камила повторно нападнати од јавноста

Слободен печат
Последната сезона на хит серијата „Круна“ предизвика негативна кампања против принцот Чарлс и неговата сопруга, Камила, војвотката од Корнвол, а причината е нормално, тоа што...