11.8 C
Скопје
00:49 - 15 април, 2024

Ознака : камила паркер

СветСлајдерСцена

Камила го вклучи бившиот сопруг во кралското семејство: Додека биле во брак не им пречело тоа што се изневерувале

еспресо
Кралицата сопруга Камила уште еднаш покажа во колку добри односи е со нејзиниот поранешен сопруг Ендрју Паркер Боулс. Како што пишува „Daily mail“, таа го...
СветСлајдерСцена

Цел живот Камила Паркер одбива една работа во која жените вообичаено уживаат: Никој нема да ме натера да го направам тоа

Еспресо
Новата кралица сопруга на кралот Чарлс Трети, Камила Паркер има голема колекција на луксузни и скапи обетки, но со години одбива да си ги дупне...
СветСлајдерСцена

Елизабета Втора зад себе остави скап накит вреден 800.000 фунти: Кој ќе го наследи?

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора остави зад себе вредно наследство. Едно од поважните скапоцени парчиња е секако круната направена за кралот Џорџ IV во куќата за накит...
СветСлајдерСцена

Аристократот и роднина на Камила Паркер-Боулс е пронајден мртов во Лондон, претходно бил уништен поради долготраен развод

Еспресо
Британскиот аристократ Чарлс Вилиерс, кој е далечен роднина на сопругата на принцот Чарлс, Камила Паркер-Боулс, почина во Лондон. Телото на 59-годишниот Вилиер беше пронајдено во...
СветСлајдерСцена

Принцот Хари „нема голема почит“ за Камила Паркер, тврди кралски експерт

Еспресо
Принцот Хари „нема голема почит“ за војвотката од Корнвол и „нема интерес“ да „развива“ врска со неа, изјави кралската експертка Ингрид Севард. Камила (75) е...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КАМИЛА ПАРКЕР, ЖЕНАТА НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС ВО СОЛЗИ УПАТУВА ПОРАКА ЗА ГРАЃАНИТЕ НА УКРАИНА: Се молиме за вас!

Ј.К.Д
Војвотката Камила Паркер, заедно со својот сопруг принцот Чарлс отидоа да ја посетат украинската катедрала во Лондон.   View this post on Instagram   A...
СветСлајдерСцена

Елизабета Втора го смени мислењето: Сакам Камила да ја нарекувате кралица

Еспресо
Иако во 2005 година, кога принцот Чарлс се ожени со Камила, беше одлучено да ѝ се обраќаат како принцеза кога Чарлс ќе стане крал, кралицата...
ЛајфстајлСцена

Списание на БЕРЛУСКОНИ објави скандалозни фотографии од КАМИЛА ПАРКЕР-БОУЛС

Igor
Во магазинот „Chi“, кој е во сопственост на поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, биле објавени полуразголени слики од војвотката од Корнвол, Камила Паркер-Боулс. Се...