25.8 C
Скопје
18:14 - 25 јуни, 2024

Ознака : мис на светот

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Прогласена е новата Мис на светот: Преубавата студентка по право од Чешка се закити со круна

еспресо
Чехинката Кристина Пишкова (23), студентка по право, е прогласена за нова Мис на светот на натпреварот за убавина кој се одржа во Мумбаи, Индија.  ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) Убавицата од Полска се закити со круната Мис на светот: Мисиците кажаа СТОП за војната во Украина

Еспресо
Каролина Бjелавска, претставничка на Полска, ја освои круната на престижниот избор за убавина Мис на светот за 2021 година на гала вечерта одржана оваа среда...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО)НЕ БИЛА ВАКЦИНИРАНА: Црна Гора нема да има претставничка на Мис на светот

Еспресо
Изборот Мис на светот ќе се одржи на 17 декември во Порторико и Црна Гора нема да има своја претставничка, изјави за „МНЕ“ Николина Радоњиќ...
ЛајфстајлРетроСлајдер

ФОТО: Ја шокирала јавноста, а папата фрлил анатема на неа – Вака изгледала првата Мис на светот!

Еспресо
На 19-ти април 1951 година во Лондон е одржан првиот избор за Мис на светот, а победата ѝ припаднала на тогашната мис Шведска, 22-годишната убавица...
Uncategorized

Таа е новата Мис на светот, Македонија и оваа година без претставничка (ВИДЕО)

Слободен печат
Преубавата Тони Ен Син (23) од Јамајка е новата Мис на светот на изборот кој вечерва се одржа во Лондон. Круната за најубава жена на...