14:22 - 19 април, 2024

(Фото) Прогласена е новата Мис на светот: Преубавата студентка по право од Чешка се закити со круна

Чехинката Кристина Пишкова (23), студентка по право, е прогласена за нова Мис на светот на натпреварот за убавина кој се одржа во Мумбаи, Индија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miss World (@missworld)

Кристина победи во конкуренција од 111 девојки, од кои 40 завршија во финалето, пренесува Си ен ен.

Зад Пишкова се пласираа Јасмина Зејтун од Либан, Еш Абрахамс од Тринидад и Тобаго и Лесего Чомбо од Боцвана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miss World (@missworld)

Пишкова на тронот ја замени Каролина Бјелавска од Полска, која победи во 2022 година, а лани натпреварот не се одржа.

Да потсетиме, натпреварот за најубава жена на светот е создаден во Велика Британија во 1951 година како „натпревар во бикини“.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....