18:30 - 20 април, 2024

Кејт Мидлтон го темпира датумот за враќање во јавност: „Мора да се подготви за средба со новинарите“

Кејт Мидлтон „дава се од себе“ за да се врати на кралските обврски по Велигден, велат добро информирани извори од кралската палата.

Ингрид Севард, главна уредничка на списанието Мажети изрази загриженост дека принцезата од Велс не е видена во јавноста по нејзината операција на абдоменот во јануари, пишува Индипендент.

Таа изјавила за Мирор: „Принцезата очигледно дава се од себе зад кулисите за да се одржи во форма и да биде здрава и подготвена да се соочи со публицитетот што ќе го придружи нејзиното враќање на јавните ангажмани по Велигден“.

Бекингемската палата е замолена за коментар, но официјално огласување и понааму нема.

Коментар е побаран и по изјавата на Меган Маркл која проговори против токсичноста на социјалните мрежи и воопшто медиумите, откривајќи дека се соочила со злоставување на социјалните мрежи додека била бремена.

Во меѓувреме, се поголем број фанови на принцезата и воопшто граѓани на Велика Британија, се загрижени за нејзиното здравје особено што не е излезена во јавност ниедна нејзина фотографија по операцијата.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....