7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО)НЕ БИЛА ВАКЦИНИРАНА: Црна Гора нема да има претставничка на Мис на светот

Изборот Мис на светот ќе се одржи на 17 декември во Порторико и Црна Гора нема да има своја претставничка, изјави за „МНЕ“ Николина Радоњиќ која е задолжена за односите со јавноста на мисицата на Црна Гора.

„Црна Гора нема да има претставник. Мис Црна Гора Наталија Лабовиќ имаше ковид. Мислевме дека е можно таа да замине. Меѓутоа, бидејќи беше избрана за Мис на светот во Америка, едноставно немаше можност или време да се вакцинира и ревакцинира. Тие го побараа тоа. Значи, Црна Гора, како и повеќе од 20 други земји, од овие причини нема да има своја претставничка“, рече Радоњиќ.

(ФОТО) БЕШЕ МЕЃУ НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ ОД САРАЕВО: Вака изгледа Џенана, сопругата на Горан Бреѓовиќ

(ФОТО) ТЕРЕЗА КЕСОВИЈА НА РУЧЕК КАЈ МАКРОН: Посебна средба со францускиот претседател

Радоњиќ објаснува дека Мис Црна Гора Наталија Лабовиќ се подготвувала до последен момент.

„Сепак, Америка не ви дозволува, како поединечна земја, да патувате врз основа на потврда за прележаност доколку сте биле заразени во последните шест месеци. Значи, Црна Гора, Грција, Хрватска и уште дваесетина земји, токму од тие причини, немаат свој претставник на овогодинешниот избор“, истакнува Радоњиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 70th Miss World (@missworldobserver)

Следните чекори, додава Радоњиќ, се да се види дали Наталија Лабовиќ ќе ја претставува Црна Гора на изборот за Мис на светот следната година.

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....