7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

САТУРН ВО КВАДРАТ НА УРАН: Овие хороскопски знаци треба да ги завршат врските

Бик

Постои личност во вашиот живот која е како дел од вас и животот без оваа личност во него би бил туѓа приказна. Но Сатурн во квадрат на Уран ќе ви покаже нова гледна точка со којa ќе сфатите дека таа посебна личност не само што не е позитивен дел од вашиот живот, туку и ви штетни. Време е да заземете став и да дозволите оваа личност да тргне по својот пат. Можеби не е лесно, но овој дел од вашата карма сега е завршен.

РОДЕНИ СРЦЕКРШАЧИ: Хороскопски знаци за кои љубовта е само игра!

Јарец

Им придавате преголемо значење на спомените. Минатото ве натера да заборавите дека постои сегашност на која треба да се концентрирате. Сето ова е поради една личност од која не сте можеле да се откажете. Овој астролошки транзит ќе ве поттикне конечно да видите дека не треба да ја носите тежината на оваа личност. Време е да ја прекинете оваа врска за нивниот багаж повеќе да не ве тежи.

ПРЕТПРАЗНИЧНАТА СЕЗОНА И ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Чија љубов ќе цвета? Кој е подготвен за брак?

Водолија

Некоја личност во вашиот живот го искористила своето добредојде. На почетокот навистина се погодивте – се чувствувавте како да сте налетале на некоја универзална тајна за љубовта и самиот живот. Но, магијата е истрошена, а сега се чувствувате обврзани да продолжите. Сатурн во квадрат на Уран ве инспирира да ставите крај на оваа врска бидејќи сега јасно препознавате дека нема каде да оди освен надолу.

(ФОТО) ХАРИЗМАТИЧНИ И СМЕЛИ: Листа од славни личности родени во знакот на Стрелец

Слични објави

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА СВОЈ ВЛАДЕТЕЛ: Која планета управува со вашиот живот и емоции?

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ДЕКЕМВРИ: Ќе разрешите многу дилеми

И. Т.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Вагите во бајка, Биковите пред нова авантура

Еспресо

КЕЛТСКИ ХОРОСКОП: Откријте кое животно сте и што кажува тоа за вас?

Еспресо

Најдобрите љубовни парови меѓу хороскопските знаци

Еспресо
Се вчитува....