Најпознатата балканска блогерка: Не ми треба фраер кој ништо не може да купи или плати (ФОТО)

Зорана Јовановиќ – Зоранах, најпознатата српска блогерка која ја обожаваат сите млади на Балканот со својата изјава ја згрози јавноста.

29-годишната инфлуенсерка, која неодамна ја прекина врската со синот на тајкунот Маријан Шариќ, за еден магазин раскажа дека жената мора да заработува помалку од мажот.

„Жената секогаш мора да делува помлаку моќно, помалку да заработува и мажот да и биде главна преокупација, а на него останува таа да посака да биде моќна само за него“, вели Зоранах која ја следат 800 илјади девојки и девојчиња во светот. Откако нејзините изјави поттикнаа бура реакции на социјалните мрежи, таа отиде чекор понатаму..

„Не ми е потребен маж кој заработува помалку од мене и кој со огорчување гледа на секои чевли кои ќе ги купам. Или да кажеме да одам на патување, а тој не, бидејќи јас нема да му ги платам патувањата“, вели Зоранах.

„Да постојат повеќе жени како мене би имало помалку разводи и самохрани мајки“, вели Зоранах.

View this post on Instagram

#tb

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah) on

Слични објави

Водителката Деа Ѓурѓевиќ за првпат по стравичната несреќа излезе од болница (ФОТО)

Igor

Том Хенкс во говорот спомна пет деца, а има четири – Ќе се воодушевите кога ќе слушнете зошто! (ВИДЕО)

Еспресо

Кајли објави слика од трудничкото стомаче! (ФОТО)

Igor

Аница Добра, Ена Беговиќ, Ана Сасо… Седумте култни икони на Југославија кои оставија печат на многу генерации

Еспресо

Имала повеќе од 100 љубовници, а еден ден по породувањето сакала да се убие: Фаталната Брижит Бардо (ФОТО)

Igor

РАЗГАЛЕНИ ЅВЕЗДИ: Ова се холивудските лица кои имаат НАЈБИЗАРНИ барања и желби

Igor

Остави Коментар

18 − пет =

Слични објави

Луна Џогани добива застрашувачки закани: „Би ти пукал во нозете!“

Igor

Југословенката на која Пикасо ѝ го уништи животот: Мажите се крадци на идеи, а Пикасо е голем грабливец (ФОТО)

Еспресо

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Igor

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Еспресо

Среќни вести за Хајди Клум: Таа и сопругот се негативни на коронавирусот! (ФОТО)

Еспресо

Меган и Хари отворија профил на Инстаграм

Igor