Кеба доживеа несреќа! Пејачот повреден за време на снимањето, трпел болки, па завршил на ургентно!

Пејачот Драган Којиќ Кеба за време на имитацијата во склоп на емисијата „Твоето лице ми звучи познато“, доживеа незгода.

Пејачот бил позади завесата која требала да се подигне за време на имитацијата од Џејмс Браун, но не била подигната на време, а кога се подигнала го турнала и бутнала неколку метри.

„Што се однесува до тоа како сум, можам да кажам и вака и онака. Го повредив десното рамо и тоа е среќна околност, бидејќи пред неколку години го повредив левото. Да го повредев истото, можеше да биде и полошо“, вели пејачот.

Неколку минути пред оваа имитација пејачот заедно со Кнез на сцената пеел песна од Есма Реџепова, а после завршувањето почнала и песната од Џејмс Браун. Бендот веќе бил на сцена, а големата завеса позади бината, не била подигната на време бидејќи дошло до грешка помеѓу сценските работници.

„Не бев свесен што се случува, но морав да станам. Никогаш не сум реагирал побрзо“, вели Кеба кој не сакал да се откаже и покрај болката.

„Во тој момент почувствував силна болка, но стегнав заби и издржав. Ми пријде главниот човек, но му реков дека сакам да ја завршам улогата додека болката е уште „топла“. Штом завршив со имитацијата реков дека морам во Брза помош“ , раскажал пејачот.

Веднаш отишол во ургентниот центар со сценската шминка која не стигнал да ја извади.

„Луѓето ме гледаа како да сум луд, минатиот пат дојдов како Северина“ се сети Кеба кој вели дека сега ќе му даваат помирни улоги. Нема намера никого да криви, целата ситуација според него е незгода која никој не сакал намерно да ја предизвика.

Слични објави

Тамара Тодевска се врати на старата пасија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Совршен сезонски десерт: Ка­ра­ме­ли­зи­ра­ни круши

Igor

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Igor

Откако Џиџи Хадид го покажа својот дом, твитерџиите си играат мајтап со неа, како ви се допаѓа вам?

Еспресо

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Меган Маркл го навреди единствениот член на кралското семејство кој беше на нејзина страна!

Еспресо

Остави Коментар

11 + седум =

Слични објави

ИСХРАНА ВО БОЈА: Виолетови продукти богати со витамини и минерали

Igor

Брчки поради мобилниот телефон – вистина или заблуда?

Еспресо

„Секоја година по една недела во карантин“: Идрис Елба предизвика бурни реакции на Твитер!

Еспресо

Ангелот на кој годините не му можат ништо – Згодната Бразилка повторно го покажа совршеното тело! (ФОТО)

Еспресо

Ви се стесни облеката со перењето? Трик како да ја вратите во првобитното издание (ВИДЕО)

Еспресо

Ќерката на Џенифер Лопез по стапките на родителите

Igor