Да кажеме дека е убава е премалку! Ќерката на Мелита изгледа како холивудска актерка! (ФОТО)

Мелита Ракичевиќ на времето важеше за една од најатрактивните водителки воопшто кои се појавиле во медиумскиот етер, но за жал таа реши да се повлече и да се занимава со нешто сосема друго.

Но, Мелита има наследничка. Нејзината ќерка Барбара ако еден ден реши да се занимава со јавна професија, дефинитивно ќе биде една од најубавите тв-лица…

Како велат, крушата под круша паѓа, па затоа и не треба да ве чуди фактот што малечката Барбара ја наследила убавината на мама Мели.

За тие што не знаат, Барбара неодамна ја видовме и на едно музичко натпреварување каде за малку не го освои првото место. Значи, ако не ја видиме во блиска иднина во улога на водителка, тогаш дефинитивно нејзиното место е во музичките води…

Погледнете каква убавица е Барбара:

 

View this post on Instagram

 

too magical to seem real✨

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

 

View this post on Instagram

 

15

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

 

View this post on Instagram

 

you are just a pretty liar

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

 

View this post on Instagram

 

I’ll leave you with the memory and the aftertaste

A post shared by ♍️ (@barbara_rakicevic) on

Слични објави

Изгледа три пати подобро: Ники Минаж има двојничка во Струмица и се вика Ана! (ФОТО)

Igor

Ја изневери Клои Кардашијан двапати, а сега сака да се смират

Igor

Најпознатиот тетовски актер Гиге ја испеа “Б’дњабаба” во свој стил (ВИДЕО)

Еспресо

Поради овие РАПЕРИШТА – фраеришта ќе го славите животот!

Igor

Кралицата е потиштена, никогаш не ѝ било потешко!

Слободен Печат

Врескале на цел глас и кршеле чаши: Луна Џогани и Марко Миљковиќ се расправале среде дискотека (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × пет =

Слични објави

Родени се Ерик Клептон и Селин Дион, „Леб и сол“ го објавија албумот „Као какао“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо

Роби Вилијамс по три недели карантин стигна дома, децата потрчаа да го гушнат (ВИДЕО)

Еспресо

Кејт му подари на принцот Вилијам НЕСЕЈКОДНЕВЕН поклон за неговиот роденден

Igor

На песната и спотот работеше една година: Филип Пешевски ја објави „Ти ми стоиш најдобро“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО)

Igor