8.8 C
Скопје
08:05 - 27 февруари, 2024

Ознака : изложба

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Изложба во пресрет на роденденот на Тоше Проески: Портрети насликани на камења од урнати селски куќи

Јасмина Кантарџиева Димков
Уметницата Светлана од Кривогаштани првпат се искусува во изработка на слики насликани на камен, а предизвикот ѝ бил поголем зашто станува збор за портрети од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Од 24 до 27 март во МКЦ: Почувствувајте ја магијата на црно-белата фотографија, не ја пропуштајте оваа изложба

Еспресо
Во просториите на Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи изложба на црно-бели фотографии и графички дизајн. Од 24 до 27 март можете да...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На изложба „Р/Еволуција“ на Владимир Ѓорѓиевски, Назли Џан и Александра Јовановска

М.П
Во петок, 17.3.2023 година, со почеток во 19:30 часот, во галеријата на Младинскиот културен центар, ќе биде отворена изложбата „Р/Еволуција“ на Владимир Ѓорѓиевски, Назли Џан и...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На изложба „Пејзаж на вознемиреност“ во МСУ 

М.П
Kлиматските промени и еколошки предизвици генерираат ургентни состојби преку екстремните временски услови, губење на биодиверзитетот, девастираната животна средина, неконтролираните траектории на експлатација на основните ресурси...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: Во КИЦ на „Мразам playback“ – изложба на фотографии од Никола Јовановиќ

М.П
Во Културно-информативен центар – Скопје, Салон Империјал 2, денес со почеток од 20 часот ќе се отвори изложбата „Мразам playback“. Изложбата е посветена на алтернативната...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На изложба на Петар Лубарда во Музеј на современа уметност

М.П
Вечерва со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност – Скопје ќе биде отворена изложба на дела од црногорскиот уметник Петар Лубарда. Изложбата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Препорачуваме: Изложба „Сè што ни е заедничко“ во МСУ до 20 февруари

М.П
Во тек е меѓународната годишна изложба „Сè што ни е заедничко“, која можете да ја погледнете во Музејот на современа уметност – Скопје до 20...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во сабота во Галеријата на МКЦ: Изложба на фотографии на Оливер Белопета – „Поради џезот“

Еспресо
На 10 декември (сабота), во 19 часот во Галеријата на МКЦ ќе биде отворена изложбата на фотографии на Оливер Белопета „Поради џезот / Because of Jazz“. Оваа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Дизајнерот Грабулоски му подари уникатни патики на Пендаровски

Еспресо
Дизајнерот Сатја Грабулоски му подари на претседателот Стево Пендаровски рачно дизајнирани уникатни патики. Патиките од марката „најки” се специјално изработени за Пендаровски, а на нив...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бред Пит со ново изненадување: Глумецот се претстави како креатор на уметнички дела со изложба во Финска

Еспресо
Холивудскиот актер Бред Пит претстави неколку свои креации на изложба во галерија во финскиот град Тампере.    View this post on Instagram   A post...